6نکته که در مصاحبه ی استخدام شغلی نباید بگویید!

[caption id="attachment_319" align="alignnone" width="300"] استخدام معماری[/caption]

اگر در صدد شرکت در یک مصاحبه ی استخدام شغلی هستید

باید بدانید که چه یک تازه فارغ التحصیل به دنبال شغل اول باشید

چه یک فرد با تجربه زیاد باید بدانید که بیان بعضی موارد در مصاحبه استخدام شغلی می تواند به قیمت از دست رفتن موقعیت برای شما باشد.

عموماً باید خود را برای پاسخ دادن به برخی سوالات کلیشه ای آماده کنید

که این موضوع با تمرین قابل حل می باشد ولی همچنین باید بدانید که چه مواردی را نباید بگویید!

در مطلب این هفته به بررسی نکاتی که در مصاحبه شغلی نباید بگویید می پردازیم با ما همراه باشید:

1- در زمان مصاحبه استخدام  از جمله ی حوزه فعالیت شما به صورت کلی چیست استفاده نکنید؟

پرسیدن چنین سوالی بیانگر این موضوع خواهد بود که شما قبل از مصاحبه درباره آن شرکت هیچ تحقیقی انجام نداده اید!

در نظر داشته باشید که حتماً قبل از مصاحبه حضوری درباره شرکت مورد نظر،

تاریخچه آن، حوزه فعالیت و شرح وظایف موقعیت شغلی که برای آن اقدام میکنید

در اینترنت تحقیق کنید تا در جلسه مصاحبه از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار باشید

و بتوانید فرد مصاحبه کننده را با اطلاعات خود تحت تاثیر قرار دهید.

2- در زمان مصاحبه استخدام  از جمله ی کارفرمای قبلی من خیلی بد بود  استفاده نکنید!

گفتن چنین حرفی کاملاً غیر حرفه ای است.

بدگویی از شغل قبلی یا رئیس قبلی باعث میشود که فرد مصاحبه کننده تصور کند که شما کارمندی هستید

که خیلی غر میزند و در نتیجه کنار آمدن با شما در شغلتان سخت خواهد بود

و همچنین شما در شغل بعدی خود نیز از همین شرکت بدگویی خواهید کرد.

سعی کنید به جای بدگویی به بیان نکات مثبت و مواردی که در آنجا یاد گرفته اید بپردازید.

3- من یک فرد خلاق، متعهد، سختکوش و … هستم !

گفتن چنین حرفهایی فقط یه کلیشه است که هر فردی که دنبال کار باشد

از آنها استفاده می کند و از نظر حرفه ای بدون ارائه مثالهای ملموس هیچ ارزشی ندارد.

به جای استفاده از چنین عباراتی سعی کنید به بیان مهارتهای خود که مرتبط به موقعیت شما در آن شرکت است بپردازید و برای اثبات آنها مثالهایی از تجارب قبلی خود ارائه کنید.

اگر میخواهید بگویید که فرد نتیجه گرایی هستید

باید درباره تجربه شغل قبلی که در آن موفق به هدف رساندن وظایف خود تا سطح قابل قبولی شدید، صحبت کنید.

4- نقطه ضعف ؟ من هیچ نقطه ضعفی ندارم !

حتماً شنیده اید که ” هیچ کس کامل نیست! ” بنابراین اگر در مصاحبه شغلی بگویید

من هیچ نقطه ضعفی ندارم فرد مصاحبه کننده تصور هواهد کرد

که شما اعتماد به نفس کاذب دارید و تمایلی به تحلیل عملکرد و کاستی های خود ندارید.

این سوال معمولاً برای این پرسیده می شود که از نظر شما درباره خود و زمینه های پیشرفتتان اطلاعاتی کسب کنند

بنابراین از این فرصت استفاده کرده و بیان کنید که چگونه در حال بهبود وضعیت حرفه ای خود هستید

و همچنین عضویت در این شرکت چگونه به پیشرفت شما کمک خواهد نمود.

5- من با شرکت دیگری نیز قرار مصاحبه دارم !

بیان چنین موضوعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود

زیرا باعث میشود که فرد مصاحبه کننده تصور کند که شما تمایل 100% برای کارکردن در این شرکت را ندارید و این موضوع هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.

هیچ مدیری تمایل به استخدام فردی ندارد که از شرکت آنها به عنوان یک انتخاب دوم استفاده میکند

که اگر در جای دیگر به نتیجه نرسد در شرکت آنها استخدام شود.

فرد ایده آل برای استخدام در یک شرکت باید 100% آماده کار بوده و از اشتیاق لازم برای کار کردن در آن شرکت برخوردار باشد.

6- متشکرم ولی من هیچ سوالی ندارم !

اکثر مصاحبه کنندگان در انتهای جلسه مصاحبه به شما این فرصت را میدهند تا اگر سوالی دارید مطرح کنید

تا شک و شبه های احتمالی خود را برطرف کنید، در این لحظه اگر شما سوالی نپرسید

این تصور ایجاد خواهد شد که شما اعتماد به نفس لازم برای بیان سوالات خود را ندارید یا اصلاً اهمیتی نمی دهید.

سعی کنید سوالاتی بپرسید که اطلاعات شما را درباره موقعیت شغلی و شرایط خود در آن شرکت را افزایش دهد

و در عین حال بیانگر علاقه شما به کار کردن در آن محیط باشد.

برای مثال میتوانید سوالاتی از این قبیل بپرسید:

من در سه ماهه اول کار خود به چه موقعیتی دست پیدا خواهم کرد ؟
آیا شرکت شما برنامه ای برای معرفی محصولات یا خدمات جدید دارد ؟
آیا دوره آموزشی برای ارتقای مهارت کارکنان برگزار می شود ؟
من با کدام پرسنل یا دپارتمان شرکت بیشتر در ارتباط خواهم بود ؟

در انتها به یاد داشته باشید در بازار کار رقابتی امروز، از دست دادن فرصت ها فقط به خاطر استفاده اشتباه از کلمات هزینه زیادی برای شما خواهد داشت

بنابراین در مصاحبه بعدی خود این موارد را مد نظر قرار دهید.

موفق باشید …

شخصی مصاحبه ,شرکت ,شغلی ,استخدام ,استفاده ,بیان ,استخدام شغلی ,مصاحبه کننده ,شغلی نباید ,نباید بگویید ,باید بدانید ,زمان مصاحبه استخدام  ,شغلی نباید منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

الکسا چت|چت روم فارسی|وی چت Coen6dakd love 09197977577دستگاه فلزیاب او کاام و گنج یاب تصویری OKM Exp 6000 Read mo درخت دانش تخفیف فروشگاه پگرا مکس دانلود گیم.فیلم.آموزش سریال.موزیک.نرم افزار.رمان و کتاب.و کارتون و انیمیشن و انیمه .و نرم افزار های تلفن همراه